O drzewach tlenowych
Drzewo Oxytree to roślina o właściwościach regulujących klimat. Do roślin tego typu zalicza się gatunki, które w znaczący sposób wpływają na poprawę jakości powietrza oraz na ochronę środowiska. Co roku na terenie całej Europy w wyniku nielegalnego wylesiania, znikają ogromne ilości drzew.
Wycina się tysiące hektarów lasów. Wycinka rodzimych gatunków drzew prowadzi do spustoszenia środowiska zamieszkanego przez zwierzęta, a także do gwałtownego pogarszania jakości powietrza. Dzięki szybkiemu tempu wzrostu i imponującym przyrostom rocznym, drzewo Oxytree to idealne rozwiązanie problemów związanych z brakiem lasów.
Już w 6. roku po posadzeniu osiąga 16 m wysokości i 35 cm średnicy pnia. Do szybkiego wzrostu potrzebuje dużej ilości dwutlenku węgla i w ten sposób, podczas fazy wzrostu, wytwarza znaczne ilości tlenu. Po ścięciu wyrasta na nowo – w ten sposób w ciągu 20 lat dostarczy 4 razy więcej wysokiej jakości drewna niż inne rodzime gatunki.
Dzięki ogromnym liściom wytwarza do 10 razy więcej tlenu w porównaniu z innymi gatunkami rodzimych drzew liściastych!
Zdolność pochłaniania CO2
Dąb burgundzki
Dąb szypułkowy
Robinia akacjowa
Buk zwyczajny
OXYTREE
Drzewa OXYTREE to pochłanialność CO2 od 106 do nawet 140 ton rocznie na każdy hektar Lasu Tlenowego*.
Liście Oxytree, dzięki wysokiej zawartości białka i azotu, doskonale nadają się na paszę dla zwierząt i mogą zastąpić nawozy sztuczne w uprawach ekologicznych.
Dobrej jakości drewno pozyskane po ścince Oxytree, sprawdza się w produkcji mebli i lekkich elementów budowlanych, a nawet drewnianych wykończeń, desek, belek, boazerii itd.
Pszczoły uwielbiają delikatne, biało-fioletowe kwiaty Oxytree! Z 1 hektara kwitnących drzew można uzyskać ok. 700 kg miodu, który jest jasny i niezwykle aromatyczny.
Oxytree sprawdza się również jako materiał grzewczy. Z 1 drzewa można uzyskać przynajmniej 0,5 m3 drewna opałowego. według wstępnych badań półtorej tony zrębek z Oxytree, może dać nam równowartość ciepła 1 tony węgla.
Siedziba Spółdzielni Tlenowy Rusibórz
Rusibórz 1,
63-012 Dominowo
telefon: +48 63 222 30 22
poniedziałek – piątek 8.00-16.00