Drzewo Oxytree to roślina o właściwościach regulujących klimat. Do roślin tego typu zalicza się gatunki, które w znaczący sposób wpływają na poprawę jakości powietrza oraz na ochronę środowiska. Co roku na terenie całej Europy w wyniku nielegalnego wylesiania, znikają ogromne ilości drzew. 

 

Wycina się tysiące hektarów lasów. Wycinka rodzimych gatunków drzew prowadzi do spustoszenia środowiska zamieszkanego przez zwierzęta, a także do gwałtownego pogarszania jakości powietrza. Dzięki szybkiemu tempu wzrostu i imponującym przyrostom rocznym, drzewo Oxytree to idealne rozwiązanie problemów związanych z brakiem lasów. 

 

Już w 6. roku po posadzeniu osiąga 16 m wysokości i 35 cm średnicy pnia. Do szybkiego wzrostu potrzebuje dużej ilości dwutlenku węgla i w ten sposób, podczas fazy wzrostu, wytwarza znaczne ilości tlenu. Po ścięciu wyrasta na nowo – w ten sposób w ciągu 20 lat dostarczy 4 razy więcej wysokiej jakości drewna niż inne rodzime gatunki. 

 

Dzięki ogromnym liściom wytwarza do 10 razy więcej tlenu w porównaniu z innymi gatunkami rodzimych drzew liściastych!

Zdolność pochłaniania CO2

Dąb burgundzki

0
ton/hektar/rok

Dąb szypułkowy

0
ton/hektar/rok

Robinia akacjowa

0
ton/hektar/rok

Buk zwyczajny

0
ton/hektar/rok

OXYTREE

0
ton/hektar/rok*

Drzewa OXYTREE to pochłanialność CO2 od 106 do nawet 140 ton rocznie na każdy hektar Lasu Tlenowego*. 

 

Liście Oxytree, dzięki wysokiej zawartości białka i azotu, doskonale nadają się na paszę dla zwierząt i mogą zastąpić nawozy sztuczne w uprawach ekologicznych.

 

Dobrej jakości drewno pozyskane po ścince Oxytree, sprawdza się w produkcji mebli i lekkich elementów budowlanych, a nawet drewnianych wykończeń, desek, belek, boazerii itd.

 

Pszczoły uwielbiają delikatne, biało-fioletowe kwiaty Oxytree! Z 1 hektara kwitnących drzew można uzyskać ok. 700 kg miodu, który jest jasny i niezwykle aromatyczny.

 

Oxytree sprawdza się również jako materiał grzewczy. Z 1 drzewa można uzyskać przynajmniej 0,5 m3 drewna opałowego. według wstępnych badań półtorej tony zrębek z Oxytree, może dać nam równowartość ciepła 1 tony węgla.